Salon z narożnikiem – czy to dobry wybór?

Salon z narożnikiem to częsta aranżacja w mieszkaniach. Nie ma wątpliwości, że narożniki zajmują więcej miejsca, a ich styl nie jest dla wszystkich. Narożnik w salonie stają się punktem centralnym w dużym salonie, ale także zaszyje się w kącie kawalerki, czy małego salonu.

Salon z narożnikiem gwarantuje szerokie siedzisko, idealne dla grupy znajomych i rodziny, którzy chcą się spotkać i ułatwić sobie rozmowę. Jednak narożnik w salonie doskonale posłuży, jako miejsce swobodnego wylegiwania się.

1. Salon z narożnikiem miejscem relaksu

Narożnik został stworzony dla wygody, co jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcesz oglądać telewizję, oddać się lekturze książki. Co najważniejsze, najlepsze projekty kanap narożnych umożliwiają swobodny wypoczynek dwóm osobom, podczas gdy tradycyjne kanapy nie jest tak przestronna, a przymus rozkładania jej zniechęca do stworzenia większej powierzchni. Narożniki świetnie nadają się do spotkań towarzyskich, ponieważ wiele osób może na nich siedzieć jednocześnie.

2. Salon z narożnikiem w nowoczesnym wydaniu

W nowoczesnych, minimalistycznych salonach, takich jak ten narożnik to najlepszy wybór. Elegancka linia, która współpracuje z prostym schematem zajmuje wystarczająco dużo miejsca, by przestrzeń nie sprawiała wrażenia zbyt pustej.

Każdy narożnik różni się od siebie takimi wymiarami jak długość boków, ale ważne są też głębokość i wysokość siedziska, wysokość oparcia. Narożnik dostosowany do wzrostu użytkowników gwarantuje większy komfort.

3. Salon z narożnikiem wygląda schludnie

Posiadanie w salonie wielu mebli wypoczynkowych może sprawić, że będzie sprawiał wrażenie zagraconego. Narożnik to prostsza i stylowa opcja, która pomaga zaaranżować niewielkim nakładem sił.

4. Salon z narożnikiem w stylu Retro

Nic nie stoi na przeszkodzie posiadania salonu w stylu Mid Century, czy skandynawskim z narożnikiem. Problem ten doskonale rozwiązują narożniki na drewnianych nóżkach, które doskonale wpisują się w kanony stylu retro.

Uniesienie narożnika na drewnianych nóżkach ma też tą zaletę, że aranżacja staje się lekka i nawet meble wypoczynkowe jej nie przytłaczają. Dostęp do podłogi pod narożnikiem to też przyjemniejsze sprzątanie salonu, bo docierasz z mopem do każdego zakamarka.

5. Salon z narożnikiem doskonale wydziela strefy

Duża sofa to świetny sposób na wydzielenie stref w salonie z aneksem kuchennym, ale narożnik robi to jeszcze lepiej, ponieważ długi bok narożnika zapewnia naturalny korytarz po jednej stronie. Ciemniejszy narożnik, lub w odważnym kolorze przyciągnie wzrok i jeszcze lepiej odetnie strefę wypoczynkową od kuchennej. Pamiętaj tylko, by narożnik posiadał tył obity tkaniną, co czyni go wolnostojącym i estetycznym meblem, gdziekolwiek go postawisz.

Narożniki do salonu i narożniki rozkładane w Meble Kukułka

Jak widzisz, narożnik w salonie to bardzo praktyczny, a jednocześnie stylowy wybór, który doskonale sprawdzi się w każdym domu. Nie zastanawiaj się więc dłużej i już dzisiaj zapoznaj się z ofertą narożników do salonu, w tym narożników rozkładanych w naszym sklepie Meble Kukułka! Postaw na meble najwyższej jakości – kup swój wymarzony narożnik salonowy już dziś!