Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski to trend, który aktualnie znajduje się w ścisłym topie list popularności. Polacy zachowali się w skandynawskich meblach i pomieszczeniach urządzonych w tym stylu. Jasne dodatki, ciepło, przytulność i naturalność to elementy, które charakteryzują styl skandynawski i które coraz częściej możemy zauważyć w naszych domach. W dzisiejszym wpisie sprawdzimy jak urządzić salon w stylu skandynawskim, na jakie meble skandynawskie warto zwrócić uwagę oraz o czym należy pamiętać urządzając swój salon.

Sprawdź najlepsze meble w naszym sklepie meblekukulka.pl

Cechy salonu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski cechuje się kilkoma aspektami. Oznacza to, że urządzając salon skandynawski musimy kierować się pewnymi zasadami. Przede wszystkim salon w stylu skandynawskim powinien być prosty, jasny i funkcjonalny. W stylu skandynawskim stawia się naturalność, dlatego wśród mebli w stylu skandynawskim przeważa drewno i inne naturalne materiały. Ważne jest, aby także ściany salonu w stylu skandynawskim były zgodne z pozostałą aranżacją. Z tego względu zalecamy ściany w odcieniach bieli, kości słoniowej, delikatnej szarości czy jasnego beżu. Dobrą opcją jest przy tym wzbogacenie koloru o kilka dodatków, które idealnie uzupełnią wnętrze. Z powodzeniem można zastosować na ścianach akcenty w kolorach błękitu, lawendy czy granatu. Pamiętaj jednak, aby były to jedynie akcenty, a nie kolory dominujące. Innym ważnym elementem w salonie w stylu skandynawskim są dodatki dekoracyjne. Wśród nich możemy wymienić wiele artykułów, w tym wazony, plakaty ozdobne, dodatki z drewna, metalu, a także ocieplające wnętrze koce i pledy. Kluczowe jest przy tym, aby wszystkie dodatki pozostawały delikatne i nie stanowiły zbyt dużego przepychu.

Meble do salonu w stylu skandynawskim

Następnym niezwykle istotnym elementem, jeśli chodzi o salon skandynawski jest wybór odpowiednich mebli w stylu skandynawskim. Tutaj zdecydowanie dominują proste, drewniane meble oraz tapicerowane meble wypoczynkowe. Charakterystyczną cechą mebli w stylu skandynawskim są drewniane nóżki, na których często opierają się skandynawskie kanapy, fotele czy sofy. Dobrym uzupełnieniem salonu w stylu skandynawskim będzie fotel uszak, który idealnie dopełni wystrój, a przy tym zagwarantuje komfort i wygodę. Aby jeszcze bardziej ocieplić wnętrze dobierz także odpowiednie oświetlenie. Najlepiej sprawdzi się duża lampa podłogowa, lampy wiszące lub reflektory z elementami drewna.

Gdzie kupić meble do salonu w stylu skandynawskim?

Chcesz urządzić swój salon w stylu skandynawskim i zastanawiasz się, gdzie znajdziesz najlepsze meble skandynawskie? Z bogatą ofertą wychodzi producent mebli tapicerowanych Meble Kukułka. W asortymencie sklepu dostępne są liczne fotele skandynawskie, kanapy skandynawskie oraz sofy skandynawskie, które możesz zakupić w różnych wariantach kolorów. Dzięki temu swobodnie wkomponujesz je i połączysz z innymi dodatkami i elementami swojego salonu skandynawskiego. Sprawdź te, a także inne propozycje mebli w stylu skandynawskim na MebleKukulka.pl już dzisiaj!