Jaka szafa do przedpokoju?

Przedpokój jest pomieszczeniem, o aranżacji którego zapomina wiele osób. Urządzając lub remontując mieszkanie nasza uwaga najczęściej skoncentrowana jest na salonie, kuchni, łazience czy poszczególnych pokojach, a najmniejszą uwagę przykładamy przedpokojowi. Musimy jednak przyznać, że jest to duży błąd! W końcu przedpokój to pomieszczenie, w którym zazwyczaj witamy naszych gości, i które robi na naszych bliskich pierwsze wrażenie. Z tego względu warto zwrócić większą uwagę na aranżację przedpokoju i wybór odpowiednich mebli czy dodatków do tego pomieszczenia. Najczęściej głównym elementem przedpokoju jest duża, pojemna szafa. Dlatego też to na tym meblu skoncentrujemy się w poniższym artykule!

Sprawdź najlepsze meble w naszym sklepie meblekukulka.pl

Jaki kolor szafy do przedpokoju?

Meble w przedpokoju służą głównie do przechowywania ubrań, butów oraz innych przedmiotów osobistych. Dlatego oczywistym jest to, że w większości przedpokojów znajduje się przestronna szafa, którą uzupełniają inne meble do przedpokoju, jak wieszak, stojak na buty czy mała komoda. Niemniej głównym element stanowi wspomniana szafa. Podczas aranżacji przedpokoju ważne jest, aby dobrać meble zgodnie z naszymi potrzebami. Im więcej domowników, tym większą szafę powinniśmy wybrać. Istotne jest jednak to, aby wybrana przez nas szafa współgrała z innymi elementami przedpokoju oraz całego mieszkania. W związku z tym duże znaczenie ma wybór koloru szafy. Ten powinien pasować do koloru ścian, wykończenia podłóg, pozostałych mebli, a także małych dekoracji i dodatków. Kolor szafy do przedpokoju zależny jest także od stylu, w którym urządzamy nasze mieszkanie. W nowoczesnych wnętrzach dobrą opcją jest minimalistyczna, nowoczesna szafa w jednolitym kolorze. Najczęściej kolorem tym jest biały, czarny czy grafitowy. Do wnętrz klasycznych polecamy natomiast szafy drewniane lub w kolorze imitującym naturalne drewno.

Kolor szafy a wielkość pomieszczenia

Wybór koloru nie powinien zależeć tylko i wyłącznie od wystroju naszego wnętrza, a także jego wielkość. Do małego przedpokoju polecamy wybór szafy w jasnym kolorze. W ten sposób bardziej rozświetlimy niewielkie pomieszczenie, sprawiając wrażenie, jakby jego metraż był nieco większy. Jasny kolor szafy sprawi, że pomieszczenie optycznie stanie się bardziej przestronne.

Doskonałe szafy do przedpokoju i nie tylko z Meble Kukułka

Szeroki wybór nowoczesnych i klasycznych szaf znajdziesz w ofercie naszego sklepu Meble Kukułka! W naszym asortymencie dostępne są szafy przesuwne, szafy jednodrzwiowe i szafy dwudrzwiowe, a także jeszcze większe trzydrzwiowe szafy. Posiadamy także szafy z lustrem, które jeszcze bardziej „powiększą” mały przedpokój. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepsze szafy do przedpokoju, sypialni czy salonu już dziś!