Kategorie close
> Meble
keyboard_arrow_down
> Pomieszczenia
keyboard_arrow_down
> KONTAKT Z NAMI
keyboard_arrow_down
phone 503 774 404

mail_outline sklep@meblekukulka.pl


access_time Poniedziałek – Piątek 8:00 – 18:00
Sobota 8:00-12:00

Filtruj według

Wersalki tapicerowane

Jest 15 produktów.

Jest 15 produktów.
Aktywne filtry

Wersalki to najpopularniejszy wybór mebli tapicerowanych zaraz obok narożników i sof. Wersalki rozkładane z kolei były odpowiedzią na Wielki Kryzys w USA. Względy ekonomiczne zmusiły ludzi do wynajmowania małych mieszkań, w których nie było miejsca na obszerne sofy i sypialnię z prawdziwego zdarzenia.

Wynalazcą rozkładanych wersalek był sycylijski imigrant Bernard Castro, który w 1931 roku znalazł odpowiedź na praktyczne urządzanie małych mieszkań.

Wielofunkcyjne meble były swego rodzaju remedium, by żyć wygodnie, bez wydawania fortuny. Wynalazca, jako pierwszy na świecie wykupił czas antenowy w miejscowej telewizji.

Wersalki po polski

Wersalki rozkładane trafiały do Polski od roku 1956, w trakcie gomułkowskiej epoki zwanej „odwilżą”. Prawa do pierwszych mieszkań w bloku, małe przestrzenie wymuszały pragmatyczne podejście do urządzania salonu i sypialni.

To właśnie tam królowały wersalki z drewnianymi bokami i pojemnikiem na pościel. Zwane inaczej amerykankami, stały w każdym salonie Polaka.

Nowoczesne wersalki rozkładane

Obecnie wersalki są produkowane również, by praktycznie i tanio urządzać kawalerkę, czy też małe mieszkanie w bloku. Wyposażane w funkcję spania są meblem 2 w 1, czyli łóżko i kanapa. Nasza oferta nowoczesnych wersalek to praktyczne rozwiązania i elegancki design.

  • wersalki młodzieżowe to idealny sposób, by zapewnić nastolatkowi miejsce do przyjmowania rówieśników oraz do spania.
  • wersalki do spania na sprężynach to gwarancja wygody i trwałości tych mebli. Sprężyny podnoszą sprężystość siedziska i chronią go przed odkształceniami.
  • wersalki rozkładane bez boków to propozycja do małych salonów, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni użytkowej.
  • wersalki i kanapy na drewnianych nóżkach to odwołanie do ponadczasowego stylu skandynawskiego.

Sprawdź ofertę tanich wersalek rozkładanych w naszym sklepie internetowym!