Kategorie close
> Meble
keyboard_arrow_down
> Pomieszczenia
keyboard_arrow_down
> KONTAKT Z NAMI
keyboard_arrow_down
phone 503 774 404

mail_outline sklep@meblekukulka.pl


access_time Poniedziałek – Piątek 8:00 – 18:00
Sobota 8:00-12:00

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Oświetlenie LED

Oświetlenie LED

Ilość szczebelek w stelażu

Ilość szczebelek w stelażu

Warianty łóżka NARWIK MINI

Warianty łóżka NARWIK MINI

Tkanina plamoodporna

Tkanina plamoodporna

Stelaż metalowy + pojemnik

Stelaż metalowy + pojemnik

 

Szybka, darmowa dostawa

 

Produkt sprawdzony, najwyższej jakości

 

Gwarancja producenta

 

Fachowe doradztwo

 

Bogaty asortyment

Sypialnia

Jest 447 produktów.

Jest 447 produktów.
Aktywne filtry

Sypialnia

Sypialnia to pomieszczenie zwane również alkową, która przeznaczona jest do snu i odpoczynku. Właśnie tutaj regenerujesz się po każdym dniu zaspokajasz podstawową potrzebę człowieka, jaką jest sen. Każdy z nas spędza w sypialni ok. 1/3 czasu swojego życia. Dlatego tak ważne jest urządzenie sypialni zgodnie z własnymi potrzebami i gustem.

Popularne aranżacje sprawiają, że sypialnia staje się nowoczesna i komfortowa, a podstawą kompozycji mebli do sypialni jest łóżko oraz materac, które gwarantują głęboki sen. Jednak w sypialni potrzebujesz również innych mebli. Sypialnia to również pokój, w którym przygotowujesz się do pracy, imprezy, czy życia codziennego. Meble do sypialni z szafą pozwolą urządzić własną garderobę.

Sypialnia i jej epokowe przemiany

Sypialnia przechodziła różne metamorfozy na przestrzeni wieków, zanim osiągnęła nowoczesny wygląd. Od surowych klepisk po modernistyczne łóżka i materace.

  1. Sypialnia prehistoryczna to prowizoryczne miejsca do spania na ziemi. Komfort podnoszono poprzez spanie na liściach i przykrywanie się skórami zwierzęcymi.
  2. Sypialnie starożytne znane nam są dzięki historykom, którzy przebadali życie codzienne Greków i Rzymian. W starożytnej Grecji spano na łóżkach łudząco podobnych do współczesnych. Skrzynie łóżek były najczęściej z drzewa oliwnego, klonu, cedru lub hebanu. Łóżka posiadały zagłówek, a pod głowę wkładano poduszki. Natomiast Rzymianie celebrowali czas spędzony w sypialni. Łóżka dekorowano nogami z brązu w kształcie lwich łap, a ściany zdobiono freskami o charakterze erotycznym.
  3. Ascetyczne życie w średniowieczu wkradło się również do sypialni. Chłodne, ciemne wnętrza i łóżka z nieheblowanego drewna służące w dzień do siedzenia to znak rozpoznawczy tamtych czasów. Nawet wyższe klasy społeczne nie posiadały bogato zdobionych aranżacji sypialni. Baldachimy wkroczyły do sypialni dopiero pod koniec epoki, a ich głównym zadaniem była ochrona przed chłodem. Niższe klasy społeczne sypiały na sienniku wraz ze zwierzętami.
  4. Barokowe sypialnie przyniosły powiew bogactwa i przepych. Dekoracyjnie zdobione ramy łóżek, baldachimy osłaniające wnętrze łóżka oraz bogato zdobione samo pomieszczenie. Sypialnia w tych czasach służyła również jako miejsce spotkań towarzyskich.
  5. Po czasach ekshibicjonizmu w barokowej sypialni przyszedł moment przemiany tego pomieszczenia w intymny i prywatny charakter. W epoce rokoko swoje pierwsze 5 minut miały toaletki, świetliste tapety oraz gustowne sztukaterie. Złagodzono zdobienia na rzecz łagodnych form i klasycznego stylu zaczerpniętego z starożytności.
  6. Sypialnia XX wieku przyniosła wiele przemian dzięki rozwojowi technologicznemu. Zrezygnowano z ciężkich zdobień na rzecz minimalizmu i praktyczności. Futurystyczne meble, tapicerowane łóżka, a nawet łóżka wodne wkradły się do domowej alkowy. Wykorzystano kosmiczne technologie przeniesione na codzienne życie. Takim wynalazkiem były materace wykonane z pianki poliuretanowej o rożnych parametrach. Dostrzegliśmy problemy zdrowotne, którym można zapobiegać poprzez dobór materaca. Ulgę poczuli alergicy i osoby ze schorzeniami kręgosłupa, znajdując ukojenie w materacach z pianki Memory, lateksowej czy wysokoelastycznej. Dalej czerpiemy inspiracje z epokowych wystrojów przekuwając je na nowoczesny styl ludwikowski, Glamour, czy klasyczny.

Meble do sypialni w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziesz meble do każdej sypialni, od nowoczesnych kolekcji mebli po modne skandynawskie, czy prowansalskie łóżka, szafy i komody. Bez względu na to czy posiadasz małą sypialnię w bloku, czy na poddaszu znajdziesz funkcjonalne i modne meble, które pozwolą urządzić przytulną sypialnię.