Kategorie close
> Meble
keyboard_arrow_down
> Pomieszczenia
keyboard_arrow_down
> KONTAKT Z NAMI
keyboard_arrow_down
phone 503 774 404

mail_outline sklep@meblekukulka.pl


access_time Poniedziałek – Piątek 8:00 – 18:00
Sobota 8:00-12:00

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Oświetlenie LED

Oświetlenie LED

Pojemnik na pościel

Pojemnik na pościel

Ilość szczebelek w stelażu

Ilość szczebelek w stelażu

Podnośniki gazowe + stelaż metalowy

Podnośniki gazowe + stelaż metalowy

Warianty łóżka NARWIK MINI

Warianty łóżka NARWIK MINI

Tkanina plamoodporna

Tkanina plamoodporna

Stelaż metalowy + pojemnik

Stelaż metalowy + pojemnik

Sypialnia

Jest 802 produktów.

Jest 802 produktów.
Aktywne filtry

Sypialnia

Sypialnia to pomieszczenie zwane również alkową, która przeznaczona jest do snu i odpoczynku. Właśnie tutaj regenerujesz się po każdym dniu zaspokajasz podstawową potrzebę człowieka, jaką jest sen. Każdy z nas spędza w sypialni ok. 1/3 czasu swojego życia. Dlatego tak ważne jest urządzenie sypialni zgodnie z własnymi potrzebami i gustem.

Popularne aranżacje sprawiają, że sypialnia staje się nowoczesna i komfortowa, a podstawą kompozycji mebli do sypialni jest łóżko oraz materac, które gwarantują głęboki sen. Jednak w sypialni potrzebujesz również innych mebli. Sypialnia to również pokój, w którym przygotowujesz się do pracy, imprezy, czy życia codziennego. Meble do sypialni z szafą pozwolą urządzić własną garderobę.

Sypialnia i jej epokowe przemiany

Sypialnia przechodziła różne metamorfozy na przestrzeni wieków, zanim osiągnęła nowoczesny wygląd. Od surowych klepisk po modernistyczne łóżka i materace.

  1. Sypialnia prehistoryczna to prowizoryczne miejsca do spania na ziemi. Komfort podnoszono poprzez spanie na liściach i przykrywanie się skórami zwierzęcymi.
  2. Sypialnie starożytne znane nam są dzięki historykom, którzy przebadali życie codzienne Greków i Rzymian. W starożytnej Grecji spano na łóżkach łudząco podobnych do współczesnych. Skrzynie łóżek były najczęściej z drzewa oliwnego, klonu, cedru lub hebanu. Łóżka posiadały zagłówek, a pod głowę wkładano poduszki. Natomiast Rzymianie celebrowali czas spędzony w sypialni. Łóżka dekorowano nogami z brązu w kształcie lwich łap, a ściany zdobiono freskami o charakterze erotycznym.
  3. Ascetyczne życie w średniowieczu wkradło się również do sypialni. Chłodne, ciemne wnętrza i łóżka z nieheblowanego drewna służące w dzień do siedzenia to znak rozpoznawczy tamtych czasów. Nawet wyższe klasy społeczne nie posiadały bogato zdobionych aranżacji sypialni. Baldachimy wkroczyły do sypialni dopiero pod koniec epoki, a ich głównym zadaniem była ochrona przed chłodem. Niższe klasy społeczne sypiały na sienniku wraz ze zwierzętami.
  4. Barokowe sypialnie przyniosły powiew bogactwa i przepych. Dekoracyjnie zdobione ramy łóżek, baldachimy osłaniające wnętrze łóżka oraz bogato zdobione samo pomieszczenie. Sypialnia w tych czasach służyła również jako miejsce spotkań towarzyskich.
  5. Po czasach ekshibicjonizmu w barokowej sypialni przyszedł moment przemiany tego pomieszczenia w intymny i prywatny charakter. W epoce rokoko swoje pierwsze 5 minut miały toaletki, świetliste tapety oraz gustowne sztukaterie. Złagodzono zdobienia na rzecz łagodnych form i klasycznego stylu zaczerpniętego z starożytności.
  6. Sypialnia XX wieku przyniosła wiele przemian dzięki rozwojowi technologicznemu. Zrezygnowano z ciężkich zdobień na rzecz minimalizmu i praktyczności. Futurystyczne meble, tapicerowane łóżka, a nawet łóżka wodne wkradły się do domowej alkowy. Wykorzystano kosmiczne technologie przeniesione na codzienne życie. Takim wynalazkiem były materace wykonane z pianki poliuretanowej o rożnych parametrach. Dostrzegliśmy problemy zdrowotne, którym można zapobiegać poprzez dobór materaca. Ulgę poczuli alergicy i osoby ze schorzeniami kręgosłupa, znajdując ukojenie w materacach z pianki Memory, lateksowej czy wysokoelastycznej. Dalej czerpiemy inspiracje z epokowych wystrojów przekuwając je na nowoczesny styl ludwikowski, Glamour, czy klasyczny.

Meble do sypialni w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziesz meble do każdej sypialni, od nowoczesnych kolekcji mebli po modne skandynawskie, czy prowansalskie łóżka, szafy i komody. Bez względu na to czy posiadasz małą sypialnię w bloku, czy na poddaszu znajdziesz funkcjonalne i modne meble, które pozwolą urządzić przytulną sypialnię.