Kategorie close
> Meble
keyboard_arrow_down
> Pomieszczenia
keyboard_arrow_down
> KONTAKT Z NAMI
keyboard_arrow_down
phone 503 774 404

mail_outline sklep@meblekukulka.pl


access_time Poniedziałek – Piątek 8:00 – 18:00
Sobota 8:00-12:00

Materace

Jest 89 produktów.

Jest 89 produktów.
Aktywne filtry

Materace do spania

Materace do spania to kluczowy element do prawidłowego odpoczynku. Słowo materac pochodzi od arabskiego słowa ‘materas’, które posiada trzy znaczenia stanowiące spójną całość: rzucać, maty, poduszki. Nazwa materac wzięła się od tradycji spania na poduszkach rzucanych na podłogę. Dobry materac sprawi, że sen stanie się bardziej efektywny.

Na sen poświęcasz aż 1/3 swojego życia. Poza tym sen jest kluczowy dla zdrowia i życia. Źle dobrany materac sprawia, że odczuwasz bóle, zmęczenie, apatię, a bezsenność prowadzić może do depresji. Dobry sen zwiększa odporność organizmu i sprawia, że lepiej radzisz sobie z codziennymi obowiązkami. Nasza szeroka oferta łóżek i materacy pozwoli Ci uzyskać głęboki relaks.

Materace - rodzaje

Przez ostatnie lata oferta materaców do spania stała się bogatsza o nowe modele i technologie. Niegdyś sienniki, wypełniane trawą morską, piórami, czy jedwabiem, dzisiaj wytwarzane są z nowoczesnych pianek termoelastycznych, wysokoelastycznych, Visco czy sprężyn. Zobacz, jakie materace znajdziesz w naszej ofercie:

  1. Materace piankowe to najpopularniejsze wybierane materace. Jednak rodzaje pianek dają różne efekty. W naszej ofercie znajdziesz materace, w których połączono właściwości zarówno pianek lateksowych, jak i Visco. Zobacz rodzaje pianek: 
  2. Pianka Visco została wynaleziona w roku 1966 przez naukowców NASA dla astronautów. Jej doskonałe właściwości absorbowania nacisku i dopasowania do kształtu ciała została doceniona przez producentów materacy. Materace na piankach wysokoelatycznych Visco dają niesamowite uczucie odprężenia. Powierzchnia materaca odbiera nacisk, dlatego wybierany jest przez osoby, które cierpią na bóle kręgosłupa, drętwienie kończyn, czy osoby obłożnie chore. Materac z pianką Visco o wyższej sprężystości niż zwykłe pianki poliuretanowe, szybciej powraca do pierwotnego kształtu i doskonale opływa ciało dając podparcie w w strategicznych miejscach.
  3. Pianka lateksowa wytwarzana jest z mieszanki sztucznych pianek oraz naturalnego kauczuku. Piankę lateksową docenią alergicy oraz osoby cierpiące na bóle kręgosłupa. Lateks okala ciało idealnie odwzorowując jego kształt. Pianka lateksowa zapobiega rozwoju roztoczy, grzybów i pleśni, dlatego jest przyjazny alergikom.
  4. Materace sprężynowe - wynalezienie w 1857 r. sprężyn zaowocowało rozwojem technologii produkcji materaców. Odtąd zaczęto wypełniać je warstwą sprężyn, które amortyzują i zwiększają sprężystość pianki.
  5. Materace bonellowe wykonane są z siatki sprężyn, które oddziałują na ciało tym mocniej, im większy nacisk jest wywierany na każdą z nich. Warstwa sprężyn okładana jest pianką oraz opcjonalnie matą kokosową. Materace bonellowe to dobre rozwiązanie dla osób o różnej wadze. Materace bonellowe jednak nie harmonizują anatomicznymi kształtami ciała tak, jak materace lateksowe, czy kieszonkowe.
  6. Materace kieszonkowe Multipocket wykonane są podobnie jak materace bonellowe. Środek materaca wypełniany jest sprężynami, a każda z nich umieszczana jest w specjalnej kieszonce. W ten sposób każda sprężynka działa niezależnie od sąsiedniej. Dzięki temu zyskujesz idealne dopasowanie się materaca kieszonkowego do ciała podczas snu.
  7. Materace kokosowe wytwarzane są z zarówno z pianek jak i sprężyn. Nazywane materacami kokosowymi oznaczają, że zawierają dodatkową matę z kokosu, która zwiększa twardość oraz zapobiega wybijaniu się sprężyn na piance.

Zobacz ofertę materaców do spania w naszym sklepie internetowym!