Pokój chłopca – Jak urządzić?

Twój syn zaczyna dorastać. Wraz z wiekiem zmieniają się jego zainteresowania i potrzeby. Nie wiesz od czego zacząć urządzanie pokoju dla chłopca? Najlepsze pomysły na urządzenie pokoju ma Twój chłopiec. Zacznij od rzeczy, które kocha i dodaj dużo miejsca do przechowywania i nauki.

Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj aby skupić się na zabawie. W końcu to dzieci, które potrzebują impulsów do kreatywności, dlatego też tak dużą popularnością cieszą się pokoje tematyczne.

1. Miejsce do nauki w pokoju chłopca

Nastolatek potrzebuje wygodnej i dobrze zorganizowanej przestrzeni do nauki. Kluczowe będzie tutaj biurko, krzesło lub fotel. Wygodne i ergonomiczne meble do nauki sprawią, że siedzenie nad książkami nie będzie tak uciążliwe.

Dobierz biurko do jego potrzeb. Zapewne na biurku stać będzie komputer stacjonarny lub laptop, dlatego dobierz wielkość biurka, aby mógł zmieścić zarówno podręczniki,zeszyty, jak i sprzęt komputerowy. Biurko z półką, szufladami i szafką sprawi, że zmieści drukarkę i przybory szkolne.

W pobliżu biurka powinny znajdować się półki wiszące, regały na książki i komody. Wszystko po to, by podręczniki i książki mieć zawsze pod ręką. Kącik ubraniowy lub hobbystyczny warto umieścić z dala od miejsca nauki, tak by nie rozpraszać nastolatka podczas przyswajania wiedzy.

2. Miejsce do przechowywania w pokoju młodzieżowym

Nastolatek przechowuje w swoim pokoju różnego rodzaju rzeczy. To co normalnie w domu ma swoje osobne pomieszczenia, znajduje się w jednym w pokoju młodzieżowym. Kluczowa będzie tutaj szafa ubraniowa, która przechowa zarówno rzeczy wiszące, jak i bluzy, spodnie i T-shirty.

Problem małej przestrzeni w pokoju chłopca rozwiążesz za pomocą szafy z drzwiami przesuwnymi. Nastolatek większą wagę zaczyna przywiązywać do wyglądu, dlatego dobrym wyborem będzie szafa z lustrem na panelu drzwiowym pozwoli mu przejrzeć się przed wyjściem i ocenić swoją stylizację.

Komoda z szufladami i szafkami to pełen możliwości organizacyjnych mebel do przechowywania bielizny, koszulek, czy skarpetek. Mebli z szufladami nigdy za mało, szczególnie jeśli chodzi o pokój nastolatka, który nie lubi sprzątania pokoju. W ten sposób ułatwisz mu organizowanie i odkładanie rzeczy na miejsce.

Z pomocą podczas segregowania przyjdą również plastikowe lub tekturowe pojemniki, które chłopiec może wykorzystać na przechowywanie drobiazgów. Ich poręczna i lekka forma, pozwoli ustawić je w dowolnym miejscu w pokoju.

3. Kącik hobbystyczny w pokoju chłopca

Chłopcy rozwijają swoje pasje i chcą jak każdy nastolatek manifestować swoje zainteresowania. Pasje sportowe, filmowe, czy książkowe znajdują swoje odzwierciedlenie zarówno na ubraniach z motywem ulubionego bohatera, ale także w swoim pokoju.

Daj mu pole do popisu, aby stworzył swój kącik zainteresowań. Półki ścienne na trofea sportowe, regał na książki lub płyty CD z ulubioną muzyką, miejsce na ścianie na plakat lub szafka na sprzęt sportowy pozwoli mu poczuć, że jego pokój jest wyjątkowy.

4. Meble wypoczynkowe dla nastolatka

Nastolatek potrzebuje przede wszystkim wygodnego łóżka do spania. Jego wymiary powinny być dopasowane do jego wzrostu, a materac do wagi i potrzeb. Dobrze sprawdzą się tutaj łóżka młodzieżowe z szufladami, które zwiększają powierzchnię przechowania. Dzięki nim chłopiec szybko schowa pościel do pojemnika, a ścielenie łóżka będzie nie tylko przykrym obowiązkiem, ale i przyjemnością.

Oprócz łóżka warto zapewnić mu miejsce do przyjmowania rówieśników. Wygodne fotele młodzieżowe, narożniki i kanapy z powodzeniem pomogą urządzić kącik do przyjmowania gości i spędzania z nimi wolnego czasu.

5. Kolory do pokoju chłopca

Idealne kolory do pokoju nastolatka to szarości, granaty i błękity. Chłopcy wolą ciemniejsze pomieszczenia, jednak, by pokój nie stał się ponury i ciemny warto dodać energetyczne kolory takie jak żółty, butelkowa zieleń, czy turku. W pełni ożywią wnętrze bez nadawania mu kobiecego charakteru. Aby rozjaśnić pokój chłopca i nadać kontrastu ciemnym kolorom ścian postaw na jasne meble młodzieżowe. To idealny sposób na rozświetlenie i powiększenie wnętrza.

Meble do pokoju młodzieżowego i dziecięcego

Wysokiej jakości meble do pokoju dziecka oraz meble do pokoju młodzieżowego znajdziesz w ofercie naszego sklepu Meble Kukułka! Zapoznaj się z pełną ofertą mebli młodzieżowych i mebli dziecięcych, w tym z pufami dla dzieci, łóżkami młodzieżowymi oraz innymi meblami młodzieżowymi i urządź wymarzony pokój dla swojego dziecka już dzisiaj!