Jak posprzątać dom w 30 minut przed przybyciem gości?

Czy kiedykolwiek byłaś w sytuacji, kiedy to goście zapowiedzieli, że będą w twoim domu w mniej niż godzinę. Jeśli tak, to doświadczyłaś na własnej skórze, jak mogą wyglądać nerwowe przygotowania.

Rozglądasz się i zdajesz sobie sprawę, że twój dom jest wrakiem. Pojawia się panika, że nie masz dość czasu, aby sprzątać cały dom, zanim ta osoba dotrze. Aby ułatwić Ci przygotowania, mamy listę szybkich i łatwych wskazówek, które pokażą, jak wyczyścić dom w 30 minut.

Jak wyczyścić dom w 30 minut?

Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, jak szybko posprzątać swój dom, zapamiętaj tę krótką listę wskazówek, dzięki którym proces będzie jeszcze szybszy.

Umieść wszystkie swoje środki do czyszczenia w wiaderku lub koszyku, w ten sposób szybciej będziesz się przemieszczać, bez nerwowego szukania środków.

  • Użyj przedłużacza, aby zwiększyć zasięg odkurzacza, aby nie musieć go odłączać.
  • Sprzątaj od góry do dołu
  • Rozpocznij czyszczenie we wzór i trzymaj się go
  • Użyj gumowej wycieraczki zamiast ręczników papierowych do mycia kabiny prysznicowej i większych luster.

7 minut do czystego salonu

1. Pozbądź się kurzu

Weź ściereczkę z mikrofibry i wytrzyj największe powierzchnie w swoim salonie. Usuń kurz z półek, stolika kawowego, telewizora i ramek ze zdjęciami.

2. Odkurz podłogę

Po odkurzeniu mebli, gdy pył osiądzie na podłodze, możesz zabrać się za odkurzanie. Pamiętaj o podłodze również pod meblami, tam zbiera się najwięcej kurzu.

SPRAWDŹ OFERTĘ >>> MEBLI DO SALONU

10 minut do czystej łazienki

1. Pozwól środkom czyszczącym wykonać ciężką pracę dla Ciebie

Zacznij od natryśnięcia wybranego środka czyszczącego w toalecie, umywalce, na podłodze i lustrze. Daje to czas na zadziałanie środkom do usunięcia brudu i kamienia na tych powierzchniach podczas czyszczenia blatów.

2. Sprzątaj z góry na dół

Zacznij od lustra i przejdź do obszaru zlewu. Zwróć szczególną uwagę na twarde osady lub gromadzące się wokół kranów i uchwytów.

Jeśli masz uporczywe osady z twardej wody na kranie, łatwym sposobem na ich wyczyszczenie jest użycie octu. Namocz ręcznik papierowy w occie, a następnie owiń kran i pozwól mu działać przez 10 minut, podczas gdy robisz inne rzeczy. Kwas w occie powinien rozpuścić osad i sprawić, by były błyszczące.

3. Przejdź do toalety

Zacznij od szczotki toaletowej i najpierw wyczyść muszlę klozetową. Przejdź do siedzenia i podstawy. Jeśli używasz jednorazowych chusteczek, możesz po prostu wrzucić je do kosza. Gdy toaleta jest czysta, przenieś się na podłogę wokół niej.

4. Pamiętaj o włącznikach świateł

Łatwo zapomnieć o przełącznikach świateł, ale są one jednym z obszarów w łazience, które są najczęściej dotykane. Przetrzyj włączniki po zakończeniu sprzątania łazienki.

10 minut do czystej kuchni

1. Zacznij od czyszczenia punktowego

Użyj ściereczki lub mokrego ręcznika papierowego, aby wytrzeć wszelkie widoczne plamy na ladach, stole, płycie kuchennej, na lodówce i na podłodze.

2. Wyczyść zlew

Po zakończeniu gotowania lub korzystania ze zlewu należy usunąć wszelkie resztki jedzenia. Spryskaj go środkiem do czyszczenia i użyj gąbki, aby wyczyścić. Zwróć szczególną uwagę na okolice i wokół dozownika mydła lub płynu do mycia naczyń.

W przypadku kamiennego osadu na kranie należy postępować zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi kranu w łazience, używając papierowego ręcznika nasączonego octem.

3. Pozbądź się zacieków i smug

Po zakończeniu czyszczenia punktowego i polerowania zlewu, rozejrzyj się szybko po urządzeniach, ścianach lub szafkach pod kątem plam i smug. Użyj ściereczki z mikrofibry, aby pozbyć się tych widocznych śladów, a następnie wytrzyj kosz, zanim go opróżnisz.

4. Wyczyść kuchenkę mikrofalową

Napełnij miskę wodą i octem. Trzymaj w kuchence mikrofalowej przez 30 sekund, aby rozpuścić resztki jedzenia. Gdy jest wyłączona, wytrzyj wnętrze wilgotną ściereczką.

SPRAWDŹ OFERTĘ >>> MEBLI DO KUCHNI

3 minuty do przytulnego przedpokoju

1. Odkurz podłogę

W przedpokoju osiada dużo kurzu we wszystkich zakamarkach. Jest to też pomieszczenie, które goście zobaczą jako pierwsze. Odkurz lub zamiataj przedpokój, aż do wyjścia. Na koniec użyj mopa do pozbycia się śladów. Schowaj buty lub poukładaj je na stojaku.

Wyjątkowa oferta mebli od producenta Meble Kukułka

Szukasz nowych mebli, które pozwolą odświeżyć i uzupełnić wystrój Twojego domu? Sklep Meble Kukułka oferuje szeroki wybór wysokiej jakości mebli, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Bez względu na to, czy szukasz nowoczesnej sofy, eleganckiego stołu jadalnianego czy funkcjonalnej szafy, Meble Kukułka mają wszystko, czego potrzebujesz. Wybierając u nas, możesz być pewien doskonałej jakości produktów, profesjonalnej obsługi i konkurencyjnych cen. Sprawdź naszą ofertę już dziś i stwórz wymarzone wnętrze z Meblami Kukułka!