Łóżko tapicerowane czy drewniane – które lepsze?

Urządzając sypialnie jednym z podstawowych mebli, po które sięgamy jest łóżko. Mebel ten stanowi zazwyczaj wybór na długie lata, tym samym powinien być on dokonany świadomie i sposób przemyślany. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów łóżek sypialnych, jednak dwa z nich cieszą się największym zainteresowaniem. Mowa o łóżkach do sypialni drewnianych i tapicerowanych. Każda z tych opcji cechuje się pewnymi zaletami, a także wadami, które znajdziesz poniżej! Sprawdź nasz wpis poświęcony temu, jakie łóżko do sypialni wybrać – tapicerowane czy drewniane i dokonaj przemyślanego wyboru w kwestii łóżka do sypialni!

Łóżko tapicerowane do sypialni czy warto?

Przedstawiając łóżko tapicerowane na wstępnie należy zaznaczyć jego najważniejsze atuty. Bez wątpienia należą do nich miękki i przyjemny w dotyku materiał, którym pokryte jest łóżko oraz zagłówek. Dzięki temu komfort używania łóżka tapicerowanego w sypialni jest na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo daje nam to możliwość nie tylko wygodnego snu, ale także komfortowego relaksu w ciągu dnia. Zaletą łóżka tapicerowanego jest także możliwość wyboru koloru czy faktury, tym samym możemy dopasować łóżko do sypialni w każdym stylu.

Przechodząc do minusów łóżek tapicerowanych należy wymienić to, że tapicerka ulega zużyciu, może przetrzeć, poplamić, a także gromadzić na sobie kurz. Nierzadko zastanawiając się nad wyborem łóżka sypialnianego to właśnie te aspekty są dla nas kluczowe. Jednak istnieje sposób, aby cieszyć się z łóżka tapicerowanego w sypialni, bez obaw o jego zanieczyszczenie. Rozwiązaniem jest plamoodporna tkanina łóżka tapicerowanego, którą można obszyć łóżko. Możliwość wyboru tkaniny plamoodpornej w łóżku tapicerowanym do sypialni oferuje sklep Meble Kukułka.

Łóżko drewniane do sypialni czy warto?

Drugą z omawianych opcji jest łóżko drewniane do sypialni. Rozwiązanie to śmiało możemy określić mianem klasycznego i najczęściej wybieranego. Wpływ na to z pewnością mają zalety łóżek drewnianych, takie jak trwałość i solidność. Decydując się na łóżko drewniane w sypialni możemy wybierać w różnych rodzajach drewna, które różnią się od siebie kolorem czy solidnością. W zależności od naszych preferencji możemy zdecydować się na łóżko sosnowe, dębowe, bukowe czy olcha do sypialni, a także wiele innych. Drugą, równie znaczącą zaletą drewnianego łóżka jest to, że pozostaje ono łatwe do czyszczenia i nie gromadzi na sobie takiej ilości kurzu jak jego tapicerowany odpowiednik. Co więcej, łóżka drewniane do sypialni dają nam ogrom możliwości aranżacyjnych i świetnie prezentują się one w każdym stylu wnętrz.

Z kolei minusem łóżka drewnianego w sypialni jest jego twarde wykończenie i nagłówek. Łóżko to na pewno nie będzie tak miękkie i komfortowe podczas relaksu jak łóżko tapicerowane, jednak zawsze można uczyć nagłówek bardziej wygodnym poprzez zastosowanie poduszek.

Łóżko drewniane czy tapicerowane – ostateczny wybór

Przejdźmy do ostatecznego podsumowania. Patrząc na wszystkie zalety oraz wady łóżek tapicerowanych i drewnianych ciężko jest wybrać mebel, który zadowoli każdego. Część osób z pewnością woli klasyczne, tradycyjne i bardziej surowe rozwiązania. Inni natomiast preferują meble kolorowe, stylowe i wyróżniające się. Z tego też względu ostateczna decyzja pomiędzy wyborem łóżko drewniane czy tapicerowane do sypialni pozostawiamy Wam! W zależności od własnego gustu i preferencji oraz wystroju swojej sypialni wybierz, czy bardziej będzie odpowiadało Ci miękkie, kolorowe łóżko czy jednak postawisz na klasyczne, solidne drewniane łóżko.

Łóżka tapicerowane i drewniane do sypialni w Meble Kukułka

Zdecydowałeś się na wybór łóżka drewnianego do sypialni? A może jednak chcesz sięgnąć po tapicerowane łóżko do sypialni? Niezależnie od ostatecznego wyboru – w Meble Kukułka znajdziesz meble, które z pewnością spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Zapoznaj się z ofertą producenta mebli Meble Kukułka i wybierz najwyższej jakości łóżko tapicerowane,łóżko drewniane lub inne wymarzone łóżko do sypialni. Dodatkowo zachęcamy również do sprawdzenia pozostałych mebli sypialnianych dostępnych w naszym asortymencie!

Sprawdź najlepsze meble w naszym sklepie meblekukulka.pl