Kolor roku 2021 Living Coral Pantone

Living Coral to kolor roku 2021, który będzie reprezentował nasze pozytywne nastawienie do świata. Wibrujący i ciepły! Poznaj kolor, który królować będzie we wnętrzach, modzie i designie w 2021 r.

Kolor roku 2021 Living Coral – co oznacza?

Ogłuszeni polityką, zmiażdżeni przez brak postępu w zmianach klimatycznych, marzymy o ognistych horyzontach, pustynnych kryjówkach i nieskażonych rafach koralowych, w których ryby szczęśliwie pływają. To kolor, który obiecuje raj. Jest subtelną, uwodzicielską mieszanką, a zarazem mięsistą i zwiewną. Pantone nazywa Living Coral naturalnym kolorem, jednak w rzeczywistości jest bardzo wykwintny. To kolor ucieczki i bezpieczeństwa.

Żyjemy w dynamicznie zmieniającym się środowisku i świecie technologii, gdzie media społecznościowe i gadżety uczyniły nas mniej empatycznymi. Kolor Living Coral ma nam przypominać o cieple, empatii, dbaniu o siebie nawzajem. Kolor roku 2021 ma nam przypominać o autentycznych i głębokich relacjach międzyludzkich.

“Ten kolor ma wpływać na poziom humanizowania” – Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Institute.

Niemniej kolor roku 2021 Living Coral ma nam przypominać o pielęgnowaniu pozytywnego nastawienia i zabawy.

Zobacz najmodniejsze kolory ścian w salonie w 2021 roku >>>

Jak Pantone wybiera kolory roku?

Pantone wyznacza siebie jako ostateczny autorytet w dziedzinie koloru. Pod koniec każdego roku ogłasza kolor obowiązujący w nadchodzącym roku.
Członkowie instytutu Pantone podróżują po świecie, obserwują design, ulice oraz modę. Rozmawiają z ludźmi, aby zaobserwować panujące nastroje na świecie i znaleźć odzwierciedlenie w kolorach.

 

Kolor roku 2019 Pantone w designie, modzie i wnętrzach

Living Coral Pantone kosmetyki

Kolor roku 2019 na ścianie

Kolor roku 2019 Pantone we salonie