Kolor ścian w salonie w 2024 r. – jak pomalować, by mieć modny salon?

Kolor ścian w salonie to dla Ciebie twardy orzech do zgryzienia? Nie wiesz jakie kolory we wnętrzach będą modne w 2024 roku? Przygotowaliśmy dla Ciebie garść nowinek ze świata wnętrzarskich trendów i 4 palety kolorów wg typów osobowości.

Trendy kolorystyczne na 2024 rok we wnętrzach

W 2017 roku na kolor roku wybrany został orzeźwiający Greenery w barwach zielonego groszku, za to rok 2018 upłynął nam pod znakiem Ultrafioletu, co miało być oznaką buntu. Jaki kolor będzie królował w 2024 roku? Z niecierpliwością czekamy na wynik Instytutu Pantone.

Zobacz ofertę nowoczesnych mebli do salonu >>>

Kolor ścian w salonie w roku 2022 według Dulux

Producent farb Dulux ogłosił Spiced Honey kolorem roku 2022, który przypomina ciepło bursztynu. Z pewnością jest niezwykle wszechstronny i nowoczesny. Uzupełnia szeroką gamę stylizacji wnętrz i jest idealnym wyborem dla odzwierciedlenia optymizmu. Kolor przyprawionego miodu korzysta z naturalnych dobrodziejstw tego specyfiku. Miód jest naturalny, ponadczasowy i trwały oraz ma działanie ochronne, odmładzające i lecznicze.

Wybrany przez ekspertów Dulux kolor oddający obecny nastrój optymizmu. Spiced Honey to ciepły bursztynowy kolor inspirowany pięknem i różnorodnością barw miodu, który w zależności od dobranej palety barw może być kojący, uspakajający, przytulny lub pełen życia. – Dulux

Kolor ścian w salonie w pastelach – dla osób które szukają ukojenia

Salon w kolorach z palety Shapeshifter to przede wszystkim pastele w towarzystwie przygaszonych błękitów i zieleni. Zadaniem tej palety ma być stworzenie wnętrza, w którym panuje spokój. Salon utrzymany w tej kolorystyce będzie miejscem, w którym odpoczniesz od natłoku dnia codziennego.

Uzdrawiającą moc czerpie z wyciszających zieleni i lekkich błękitów, a mocnego akcentu dodaje Nugget, czyli kolor przygaszonego złota. Bezkres oceanu przeplata się tutaj z dodatkami słonecznego złota, co zdaje się być jedynym ekscentrycznym dodatkiem w tej aranżacji.

Kolory ścian w salonie - paleta Shapeshifter

 

Kolor ścian w salonie Elaton
Salon urządzony w palecie kolorów Shapeshifter

Kolor ścian w salonie w barwach ziemi – dla podróżników

Paleta kolorów w salonie Wanderer zaczerpnięta została z barw ziemi. Kolory te znajdziesz w zużytych skórach, wypalanych glinianych kanionach i wełnianych kocach, a wszystko to przemyte słońcem i ciepłem. Paleta to subtelne odcienie kolorów ziemi w towarzystwie ciemnoniebieskiego odcienia Distance. Dzięki nim urządzisz salon w stylu etno lub boho, które pozwolą przenieść się w gorące, afrykańskie klimaty.

Kolory ścian w salonie 2019 r. Wanderer

 

Ściana w salonie z palety kolorów Wanderer

Kolor ścian w salonie klasycznie – dla tradycjonalistów

W palecie kolorów Aficionado miedź i złoto głęboko zakotwiczone są między głęboką szarością i przygaszonym burgundem. Takie zestawienie pała elegancją i wytwornością, dzięki temu aż chce się przysiąść z kieliszkiem wina i porywającą książką.

Paleta kolorów Aficionado - Trendy 2019

 

Ściana w kolorze z palety Aficionado - trendy 2019 r.

Ściany w salonie w energetycznych barwach – dla osób odważnych

Salon nabiera życia i motywuje do działania, ponieważ jest pełny koloru i żywych barw z palety Enthusiast. Ze względu na to, taka aranżacja salonu odzwierciedla gotowość do marzeń, miłości i myślenia.

Salon odzwierciedla poczucie przebudzenia i pozytywnego myślenia, a ściany pomalowane na soczystą zieleń są doskonałym tłem do naturalnych materiałów takich jak drewno, co nieco łagodzi ostrą barwę.

Paleta kolorów na rok 2019 - Enthusiast

 

Kolor ścian w salonie - zieleń - trendy 2019

Modne meble do salonu od Meble Kukułka

Znalazłeś już kolor, na jaki pomalujesz swój salon? W takim razie potrzebujesz jeszcze odpowiednich mebli do salonu, które odpowiednio wkomponują się w Twoje nowe wnętrze! W naszym sklepie internetowym z meblami Meble Kukułka znajdziesz wysokiej jakości meble do pokoju dziennego, które pomogą Ci udoskonalić salon, czyniąc go modnym, stylowym i przytulnym. Wśród niezbędnych produktów, które powinny znaleźć się w każdym salonie z pewnością warto wymienić meble wypoczynkowe do salonu, w tym salonowe fotele, kanapy do salonu, ale także gotowe zestawy mebli do salonu i meblościanek do salonu. Sprawdź naszą ofertę i już dzisiaj kup wyjątkowe meble salonowe w sklepie Meble Kukułka!