Filtruj według

Cena

Cena

  • 433,00 zł - 659,00 zł

Rozmiar

Rozmiar

Przeciętny człowiek spędza jedną trzecią swojego życia w łóżku. Sen jest niezbędny aby organizm mógł się zregenerować, a także by można było odpocząć, uspokoić się i rozluźnić. Dlatego istotne znaczenie mają dobrze dobrane materace do łóżka, które pozwalają nie tylko dobrze się wyspać, ale dbają również o właściwą kondycję kręgosłupa. W tej kategorii produktów oferujemy Państwu materace bonellowe, które są nie tylko niezbędnym elementem wyposażenia, ale zapewniają też relaksujący i spokojny sen, który wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie.

Dlaczego warto wybrać materac bonellowy?

Nawet najpiękniejsza sofa lub narożnik nie zapewniają tak zdrowego i komfortowego snu jak dobrze dobrany materac. Wynika to z faktu, że narożniki, sofy i inne, tego typu meble przeznaczone są do siedzenia na nich i są na ogół zbyt twarde by wygodnie na nich spać. Tylko materac bonellowy, o odpowiednim stopniu twardości, dobranym do indywidualnych preferencji każdej osoby, jest w stanie zapewnić funkcjonalne miejsce do spania i stanowi dobrą inwestycję w zdrowie. Zawsze jednak powinno wybierać się materac bonellowy dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego członka rodziny. Niemniej materace bonellowe wykonane są ze specjalnych sprężyn bonellowych, które gwarantują najwyższy poziom komfortu oraz snu, sprawiając przy tym, że materac zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Czym kierować się podczas wyboru materaca bonellowego?

Istotne znaczenie podczas wyboru materaca bonellowego, podobnie jak w przypadku innych materacy, ma wzrost oraz waga osoby, która będzie na nim spać. Błędem jest założenie, że materac bonellowy powinien być jak najbardziej twardy. W praktyce to właśnie waga powinna wyznaczać stopień twardości, a dobrze dobrany materac ze sprężynami bollenowymi nie powinien być ani zbyt twardy, ale zbyt miękki i w sposób naturalny powinien dostosowywać się do krzywizny kręgosłupa.

Czy warto wybrać materac bonellowy?

Zawsze powinno się wybierać materac, który jest co najmniej 20 cm dłuższy od osoby, która będzie na nim spała. Wybierając materac bonellowy należy mieć na uwadze również pozycję jaką najczęściej przyjmuje się w czasie snu - jeśli np. posiada się skłonność do spania na boku to wówczas potrzebny jest materac bonellowy, który dobrze dostosuje się do krzywizny ciała w tego typu pozycji. Z kolei, jeśli śpi się na wprost, to ciężar ciała rozkłada się wówczas w inny sposób i należy wybrać materac bonellowy, który nie wygina się zbyt mocno - zwłaszcza w dolnych odcinkach kręgosłupa. Dobrze dobrany materac bonellowy jest niezbędny zwłaszcza dla osób, które borykają się z różnego rodzaju chorobami kręgosłupa. Sprawdź nasz pełen asortyment na materace bonellowe i wybierz ten, który idealnie uzupełni Twoją sypialnię!

pokaż więcej

Aktywne filtry