Kategorie close
> Meble
keyboard_arrow_down
> Pomieszczenia
keyboard_arrow_down
> KONTAKT Z NAMI
keyboard_arrow_down
phone 503 774 404

mail_outline sklep@meblekukulka.pl


access_time Poniedziałek – Piątek 8:00 – 18:00
Sobota 8:00-12:00

Komody

Jest 183 produktów.

Jest 183 produktów.
Aktywne filtry

Komody

Komody (commode z fr.) to meble skrzyniowe do przechowywania ubrań, akcesoriów, bielizny lub pościeli. Komoda posiada królewskie korzenie, ponieważ powstała na potrzeby króla Ludwika XIV. Początkowo komody stały tylko w sypialniach i przeznaczone były do przechowywania ubrań. Komody miały zastąpić skrzynie na ubrania, które stały przed łóżkiem. Wykorzystano do tego szuflady oraz misterne zdobienia, a wszystko to na miarę królewskiego wystroju pałacu w Wersalu. Stylowe komody ludwikowskie pozostały z nami do dziś tworząc z nowoczesnymi meblami romantyczne wnętrza.

Przez wieki komoda przechodziła transformację odnajdując się nie tylko w sypialni, ale także i w przedpokoju, salonie, czy kuchni. We Francji znajdujemy szyfoniery, a w polskich domach bieliźniarki lub tygodniówki. Wyposażane w szereg szuflad miały za zadanie organizować kobiece drobiazgi, bieliznę, czy pościele. W wieku XX żegnamy na moment komody na rzecz masywnych meblościanek i systemów mebli. Jednak po latach przytłaczających kompleksów meblowych wracamy do komód w najróżniejszych formach.

Komody nowoczesne

Komody nowoczesne ułatwiają organizację ubrań, drobiazgów, a nawet dokumentów. Wybór komody zależy od tego, jakie są Twoje potrzeby, gdzie będzie stała oraz, co będziesz przechowywać.

  1. Komody do salonu oprócz funkcji przechowywania może posiadać również witrynę, która ułatwia eksponowanie dekoracji. Komody do salonu z barkiem to doskonały sposób na przechowywanie trunków i kieliszków. Dzięki temu podczas wizyty gości, zaserwujesz łatwo napoje. Za to komody z oświetleniem LED podkreślą przytulną atmosferę w salonie.
  2. Komody do sypialni spełnią się jako przechowywanie ubrań i bielizny, dlatego najlepszym pomysłem będzie wybór komody z dużą ilością szuflad. Dzięki temu zorganizujesz wszystko tak, by mieć pod ręką to, co akurat potrzebujesz.
  3. Komody do przedpokoju sprawdzą się jako schowek na galanterię, obuwie i klucze. Problem wąskiego korytarza rozwiążą komody o małej głębokości 40 cm tj. komoda bez uchwytów Esto.
  4. Komody do pokoju młodzieżowego i biura sprawią, nastolatek przechowa swoje zeszyty, podręczniki i przybory szkolne. Sprawdzą się również do przechowywania ubrań, dzięki czemu łatwiej będzie zachować mu porządek.

Poznaj naszą ofertę, gdzie znajdziesz komody na ubrania zarówno w stylu nowoczesnym, prowansalskim, jak i skandynawskim.