Kategorie close
> Meble
keyboard_arrow_down
> Pomieszczenia
keyboard_arrow_down
> KONTAKT Z NAMI
keyboard_arrow_down
phone 503 774 404

mail_outline sklep@meblekukulka.pl


access_time Poniedziałek – Piątek 8:00 – 18:00
Sobota 8:00-12:00

Filtruj według

Fotele uszaki

Jest 3 produktów.

Jest 3 produktów.
Aktywne filtry

Fotele Uszaki to najmodniejszy dodatek do aranżacji wnętrze ostatnich kilku sezonów. Majestatyczne fotele o charakterystycznych uszkach opanowały świat wnętrzarskiego designu. Uszaki to fotele wypoczynkowe o wysokim oparciu, walcowanych podłokietnikach i nieodłącznych skrzydłach zwanych uszkami.

Fotele te uniesione są na toczonych z drewna nóżkach. Sam charakter nóżek może zmienić styl fotela. Proste drewniane nóżki wpisują się w styl skandynawski i retro, a nogi w kształcie lwiej łapy to znak rozpoznawczy stylu ludwikowskiego.

Uszaki - fotele z historią

Początki historii Uszaków sięgają aż XVII w. Anglii, gdzie dane fotele miały stać się ochroną przed panującym chłodem. Fotele ze skrzydłami osłaniać miały przed przeciągami panującymi w domach i zwane były Windback Chair. Ówczesna moda, która odsłaniała górną część damskiej garderoby spowodowała, że kobiety potrzebowały ochrony przed chłodem podczas towarzyskich spotkań przy kominku.

Uszaki w wieku XVIII weszły na królewskie salonie, nie kogo innego jak samego Ludwika XIV. Wysokie oparcie idealnie i obszerne siedzisko wpisywało się w styl królewskiego tronu. Wyginane kabriolowo nóżki podkreślały majestatyczność fotela dla elit z najwyższych sfer. Wtedy to zaczęto stawiać na jego wygodę i komfort.

Fotele Uszaki - Trendy 2019

Wyściełane miękko siedzisko i oparcie sprawia, że sława Uszaków trwa do dzisiaj. Znajdziesz je w energetycznych kolorach i wielu odmianach. Najpopularniejsze fotele inspirowane Uszakiem to „Egg” Arne Jacobsena, a drugi – „Wingback Chair” Toma Dixona, które stały się kultowymi meblami wypoczynkowymi.

Fotele Uszaki z powodzeniem staną w każdym pomieszczeniu. Znajdziesz je zarówno w restauracjach, poczekalniach i gabinetach. Jednak to, za co kochamy fotele Uszaki to ich niska cena i wysoki komfort. Postaw fotel Uszak w salonie, sypialni, przedpokoju albo pokoju młodzieżowym i ciesz się stylowym i komfortowym kącikiem relaksu.