Wnętrze w stylu nowoczesnym – czym się charakteryzuje?

Styl nowoczesny to przede wszystkim wnętrza minimalistyczne, proste oraz funkcjonalne. Główną przesłanką tego stylu jest to, aby dom był miejscem praktycznym i nie przesadzonym. W stylu nowoczesnym nie odnajdziemy wielu dodatków, dekoracji i ozdobnych akcesoriów. Mimo to, styl ten cieszy się niemałą popularnością i coraz chętniej wykorzystywany jest w polskich domach. Co na to wpływa, jak powstał styl nowoczesny oraz czym dokładnie się charakteryzuje? Na wszystkie te pytania odpowiemy w poniższym artykule!

Sprawdź najlepsze meble w naszym sklepie meblekukulka.pl

Co to jest styl nowoczesny?

Niegdyś bardzo popularnym rozwiązaniem było stosowanie wielu dodatków, akcesoriów i dekorów. Zarówno w architekturze, jak i w aranżacji wnętrz panował przepych, a ludzie uwielbiali bogato wyposażone wnętrza. Wraz z czasem zaczęto jednak od tego odchodzić, ceniąc coraz mocniej prostotę i minimalizm. Tymi właśnie słowami możemy opisać nowoczesny styl wnętrz. Jest on bardzo prosty, a przy tym elegancji, harmonijny i praktyczny. W stylu nowoczesnym wszystkie elementy wystroju mają pełnić swoją rolę i nie ma w nim miejsca na „zapychacze”, w postaci niepraktycznych dekoracji. Czym jeszcze wyróżniają się nowoczesne wnętrza?

Wnętrza w stylu nowoczesnym – charakterystyka

Wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym opierają się na prostych meblach, stonowanych i niekrzykliwych kolorach, przestronności i czystości. Styl nowoczesny zakłada, że w domu powinno być dużo wolnego miejsca, a każde z pomieszczeń powinno być przejrzyste i lekkie. Nowoczesny salon, sypialnia, czy jadalnia nie powinny zawierać żadnych ozdób, które nie będą spełniały użytecznej roli, a wymagałyby jedynie czyszczenia i konserwacji. Co za tym idzie, styl nowoczesny musi być praktyczny, a dopiero w dalszej kolejności ładny.

Jak urządzić dom w stylu nowoczesnym – meble nowoczesne

Kiedy wiemy już, czym charakteryzują się wnętrza w stylu nowoczesnym pora przyjrzeć się meblom, które je uzupełniają. Największą popularnością cieszą się nowoczesne meble w najbardziej podstawowych kolorach – białym i czarnym. Można natrafić także na meble w stylu nowoczesnym z drewnianymi dodatkami, które fenomenalnie prezentują się zarówno w dużym pokoju, jak i mniejszych pomieszczeniach. Klasykiem w stylu nowoczesnymkomody, szafki RTV oraz nowoczesne stoliki kawowe. Przemawia za tym oczywiście fakt, że meble te są użyteczne i zazwyczaj nieprzekombinowane. Doskonałym elementem wyposażenia do nowoczesnego salonu jest też wygodna i przestronna kanapa w stylu nowoczesnym lub nowoczesny narożnik. Wspomnieliśmy wcześniej, że w domach urządzonych w tym stylu nie ma miejsca na dodatki. Jeśli jednak chcesz wprowadzić niewielkie akcenty, które nie będą kolidowały z nowoczesnym stylem możesz udekorować pomieszczenie zielonymi roślinami lub ramkami ze zdjęciami.

Meble w stylu nowoczesnym w Meble Kukuła

Styl nowoczesny odpowiada Twoim preferencjom? W takim razie zapraszamy Cię do naszego internetowego sklepu z meblami – Meble Kukułka. Znajdziesz w nim wspaniałe meble nowoczesne, które idealnie wkomponują się do domu urządzanego w zgodzie ze stylem nowoczesnym. Sprawdź nasz cały asortyment i kup wybrane produkty już dzisiaj!