Mały pokój dla dwójki dzieci – jak go urządzić

Przygotowanie przytulnego, a jednocześnie praktycznego pokoju dla dziecka bywa nie lada wyzwaniem. Jeszcze trudniej jest kiedy musimy urządzić jeden pokój dla dwójki dzieci. Takie zadanie wymaga od nas dużej kreatywności i pomysłowości. Co więcej, musimy pamiętać, aby pokój był dostosowany do preferencji i potrzeb każdego z maluchów, zatem nie powinien być urządzony zbyt uniwersalnie. Jak więc zabrać się za urządzanie małego pokoju dla dwójki dzieci? Podpowiadamy!

Sprawdź najlepsze meble w naszym sklepie meblekukulka.pl

Jak urządzić mały pokój dla dzieci?

Można wyróżnić kilka zasad, którymi warto kierować się podczas projektowania, a także późniejszego aranżowania pokoju dla dzieci. Na początku zastanówmy się jaki kolor ścian w pokoju dziecięcym będzie najlepszym wyborem. Naszym zdaniem, zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń, należy stosować jasne kolory. Dzięki temu uda nam się optycznie powiększyć pomieszczenie i sprawić, że będzie wyglądało na o wiele bardziej przestronne. Jeśli jednak chcesz, możesz urozmaicić ściany o ciemniejsze akcenty bądź wykorzystać ciemny kolor farby na krótsze ściany. Zostańmy na razie w temacie ścian. Kiedy te są już pomalowane, musimy pomyśleć jak je zapełnić. Doskonałym rozwiązaniem jest tablica magnetyczna lub korkowa, która nie tylko świetnie się prezentuje, ale także przyda się dzieciom w trakcie roku szkolnego. Miłym dla oka akcentem jest również mapa świata czy obrazki i plakaty z ulubionych gier, bajek czy filmów. Warto pomyśleć też o półkach ściennych, które zapewnią dodatkowe miejsce na przedmioty i dekoracje. Kolejnym krokiem, który nas czeka jest wybór mebli do pokoju dla dwójki dzieci. Na wstępie musimy pamiętać, że w tym przypadku należy kupować meble podwójnie, przynajmniej jeśli chodzi o biurko dla dzieci czy fotel do biurka dla dziecka. W końcu każde z dzieci potrzebuje własnej przestrzeni do nauki. Jeśli chodzi o kolor mebli do pokoju dzieci, tutaj także zachęcamy do postawienia na jaśniejsze kolory mebli, które w połączeniu z jasnymi ścianami będą wyglądały niezwykle stylowo. A jeśli dzieci zapragną je trochę „ulepszyć”, wówczas możesz sprawić im kolorowe dodatki, które dostarczą pokojowi nieco ciepła i dziecięcego wyglądu.

Pokój dla dwójki dzieci – strefa zabawy

Było nieco o nauce, to teraz czas na zabawę. Oczywiście w pokoju dla dwójki dzieci nie może zabraknąć strefy wydzielonej do zabawy. W tym miejscu musimy zadbać przede wszystkim o wygodę, dlatego warto zaopatrzyć się w miękki dywan. Rzecz jasna sama strefa zabaw to nie wszystko. W końcu do zabawy potrzebne są też liczne zabawki, których nie mogłoby zabraknąć w pokoju dziecięcym. W związku z tym przyda nam się również komoda do pokoju dziecka, w której będziemy mogli trzymać wszystkie nieużywane aktualnie zabawi.

Mały pokój dziecięcy – co jeszcze się przyda?

Strefa do nauki i zabawy? Jest! Zatem potrzebujemy jeszcze mebli dziecięcych o typowo praktycznym zastosowaniu. W tym miejscu mamy na myśli przestronną szafę do pokoju dziecka, która pomieści wszystkie ciuchy Twoich pociech. Do tego przydadzą się też wygodne fotele do pokoju dzieci, które będą dobrym miejscem na odpoczynek i chwilę relaksu. Finalnie nie możemy zapomnieć również o materacu dla dzieci i łóżku do pokoju dziecka, a w zasadzie dwóch łóżkach dziecięcych. Inną możliwością jest jeszcze uwielbiane przez dzieci łóżko piętrowe.

Gdzie kupić meble do pokoju dziecięcego?

Masz w głowie już pełen projekt nowego pokoju dla dwójki dzieci? W takim razie nie pozostało Ci nic innego jak zakup odpowiednich mebli dla dzieci. W naszym internetowym sklepie Meble Kukułka znajdziesz szeroki asortyment mebli do pokoju dziecka, które pomogą Ci w stworzeniu stylonowego i praktycznego pomieszczenia. Sprawdź naszą ofertę i kup meble dziecięce z Meble Kukułka już dziś!