Jak usunąć gumę do żucia z kanapy?

Guma do żucia jest pyszną przekąską, ale niestety potrafi sprawić nam sporo kłopotów, gdy wyląduje na naszej ukochanej kanapie. Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem małego odkrywcy, który często przynosi ze sobą gumę, czy po prostu sam przypadkowo utknąłeś w niej, to usuwanie gumy z kanapy może wydawać się trudne. Jednak nie martw się! W tym artykule przedstawimy Ci kilka sprawdzonych sposobów, aby pozbyć się gumy z kanapy w prosty i skuteczny sposób.

Sprawdź najlepsze meble w naszym sklepie meblekukulka.pl

Jak usunąć gumę z kanapy i sofy?

Sposób 1: Zamrażanie gumy do żucia

Najprostszym sposobem na usunięcie gumy z kanapy jest zamrożenie jej. Wystarczy, że włożysz kostkę lodu do woreczka foliowego, a następnie przyłożysz ją do gumy na kanapie. Po kilku minutach gumę można łatwo odrywać plastikowym nożem lub szpatułką. Pamiętaj, aby nie przekładać gumy, gdyż może to spowodować jej rozszerzenie. Po usunięciu gumy, delikatnie przetrzyj pozostałości wilgotną szmatką.

Sposób 2: Czym usunąć gumę z kanapy? – Olej rycynowy

Olej rycynowy to doskonały sposób na rozpuszczenie gumy i jej usunięcie z tkaniny kanapy. Aby to zrobić, nasącz wacik olejem rycynowym i delikatnie przetrzyj gumę. Po chwili gumę można będzie łatwo usunąć. Pamiętaj, aby po zakończeniu tego procesu dokładnie oczyścić kanapę środkiem do czyszczenia tkanin, aby usunąć olej rycynowy.

Sposób 3: Jak usunąć gumę z sofy? – Suszenie i skrobanie

Jeśli nie masz kostki lodu ani oleju rycynowego, to sprawdź ten prosty sposób. Zacznij od suszenia gumy za pomocą suszarki do włosów ustawionej na niską temperaturę. Guma stanie się twarda i łatwiej będzie ją usunąć. Następnie skrob delikatnie gumę, używając plastikowej karty kredytowej lub szpatułki. Po zakończeniu tego procesu, resztki gumy można usunąć za pomocą odkurzacza.

Sposób 4: Specjalistyczne środki do czyszczenia tkanin

Jeśli żadna z powyższych metod nie zadziała, zawsze możesz sięgnąć po specjalistyczne środki do czyszczenia tkanin. Upewnij się, że wybierasz środek odpowiedni do rodzaju tkaniny Twojej kanapy. Meble Kukułka zawsze dostarczają instrukcje dotyczące pielęgnacji, więc zwróć uwagę na te wskazówki.

Czym usunąć gumę z kanapy? Podsumowanie

Usuwanie gumy z kanapy może być irytujące, ale dzięki tym prostym metodami będziesz w stanie przywrócić swojej kanapie jej dawny blask. Pamiętaj, żeby być delikatnym i ostrożnym, aby nie uszkodzić tkaniny. Warto również inwestować w specjalistyczne środki do czyszczenia tkanin, które pomogą Ci utrzymać kanapę w doskonałym stanie.

Meble Kukułka dbają o to, aby Twoje meble były nie tylko piękne, ale także łatwe w pielęgnacji. Dlatego do produkcji naszych tapicerowanych sof, foteli tapicerowanych czy tapicerowanych wersalek wykorzystujemy materiały najwyższej jakości. Ponadto oferujemy możliwość zakupu tapicerowanych mebli z tkaniną plamoodporną, która dodatkowo zabezpiecza tkaninę mebli.