Wnętrze w stylu skandynawskim – czym się charakteryzuje?

Styl skandynawski przebojem wkradł się do polskich domów. Podbił on serca wielu osób i zapewniamy, szybko się to nie zmieni. Co więcej, styl skandynawski stale się zmienia, udoskonala i pokazuje swoje nowe odsłony. To tylko pokazuje, że warto zdecydować się na drobną modyfikację swojego wnętrza i urządzić je w odsłonie prosto ze Skandynawii. Zanim jednak do tego przejdziemy, warto zastanowić się jak powstał styl skandynawski, czemu zawdzięcza on swoją popularność i przede wszystkim – czym się wyróżnia? Na wszystkie te pytania odpowiemy w naszym artykule!

Sprawdź najlepsze meble w naszym sklepie meblekukulka.pl

Styl skandynawski co to jest i jakie są jego początki?

Styl skandynawski nie jest żadną nowością. W Polsce znamy go i bardzo cenimy już od dłuższego czasu. Skąd jednak do nas przybył? Styl skandynawski narodził się, co nie powinno nikogo zadziwić, w północnej części Europy. Dla regionów Skandynawii charakterystyczne są długie zimy, mała ilość światła i ogólnie panująca „szarówka”. Dlatego też zaczęto projektować wnętrza, które odznaczały się jasnymi kolorami – aby jak najbardziej rozjaśnić domy. Na ukształtowanie się skandynawskiego stylu wnętrz duży wpływ miał też styl gustawiański. Niegdyś Szwecja nie była zbyt zamożnym państwem, w związku z czym nie mogła sobie pozwolić na tworzenie kosztownych wnętrz, ociekających złotem i innymi dodatkami. W zamian postawiono na prostotę, którą z czasem pokochał cały świat.

Charakterystyka stylu skandynawskiego

Styl wnętrz skandynawski jest bardzo wyjątkowy, dlatego też każdy od razu go rozpozna. Na rynku nie brakuje skandynawskich mebli, akcesoriów oraz dodatków w stylu skandynawskim, które umożliwiają stworzenie przepięknych aranżacji w stylu skandynawskim. Zastanówmy się jednak, jakie konkretnie element wyróżniają ten styl? Z pewnością są to jasne kolory, wśród których króluje biel. W tych oto barwach najczęściej możemy spotkać ściany we wnętrzach skandynawskich oraz skandynawskie meble. Charakterystyczne są także okna, które pozostają nie zasłonięte żadnymi firanami bądź zasłonami. Ważne jest, aby do wnętrza domu docierało jak najwięcej światła. Opisując styl skandynawski nie można pominąć dużej ilości drewnianych dodatków. Zarówno meble, akcesoria, jak i całe wnętrze często bogate są w drewniane akcenty. Podsumowując całokształt stylu skandynawskiego można określić go jako styl prosty, minimalistyczny i funkcjonalny.

Meble w stylu skandynawskim

Przyjrzyjmy się teraz bardziej szczegółowo skandynawskim meblom. Jak wspomnieliśmy, wśród nich przeważają produkty o jasnych barwach, które rozjaśniają wnętrze i optycznie czynią je większym. Dla stylu skandynawskiego bardzo popularne są wygodne, tapicerowane kanapy oraz sofy skandynawskie. Nie mogłoby zabraknąć także solidnych komód lub regałów oraz delikatnych półek, które upiększają ściany. Rzecz jasna, wiele mebli w stylu skandynawskim posiada charakterystyczne drewniane nóżki, które nadają im subtelności, delikatności i stylu. Jeśli zatem chciałbyś wprowadzić nieco skandynawskiego designu do swojego domu – sprawdź ofertę naszego sklepu Meble Kukułka, w której znajdziesz wiele wspaniałych mebli w stylu skandynawskim.