Jak wybrać łóżko do sypialni?

Urządzasz małą sypialnię? Chcesz odmienić swoje sanktuarium snu? Przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki, które pomogą wybrać łóżko do sypialni, które będzie stylowe, ciche i solidne. Wybierzesz łóżko o optymalnej wielkości oraz z innowacyjnymi rozwiązaniami, które odmienią Twój sen. Zobacz jak wybrać łóżko do sypialni?

1. Zmierzyć, ile miejsca dla łóżka jest dostępne

Zanim zdecydujesz się na konkretny model łóżka, zmierz przestrzeń dostępną w pokoju. Niektóre łóżka mogą być zbyt duże dla małej sypialni lub zbyt szerokie dla wąskich pomieszczeń.

  • weź miarę, zmierz długość i szerokość dostępnej przestrzeni w Twojej sypialni,
  • przemyśl przestrzeń, którą potrzebujesz, by swobodnie poruszać się po sypialni,
  • zwróć uwagę na inne elementy w pokoju, które utrudnią aranżację. Jest to szczególnie ważne w sypialni na poddaszu ze skosami, bo zbyt wysoki zagłówek spowoduje, że łóżko nie zmieści się.

2. Uwzględnij swoją obecną sytuację oraz plany na przyszłość

Łóżka dla osób starszych muszą mieć odpowiednią wysokość. Zbyt niskie, czy zbyt wysokie spowodują trudności ze wstawaniem.

  • z kolei jeśli masz ugruntowaną karierę zawodową, partnera, czy planujesz zmianę stanu cywilnego, to czas pomyśleć o większym łóżku,
  • jednak, jeśli łóżko będzie służyć do przenocowania gości, standardowe łóżko 120 x 200 cm lub 140 x 200 cm w zupełności wystarczy,
  • jeśli łóżko przeznaczone jest dla nastolatka, który wchodzi w dorosłe życie, potrzebuje on łóżka ekonomicznego, wytrzymałego i pasującego do mniejszych powierzchni.

3. Uwzględnij, kto będzie spał w łóżku

Tapicerowane łóżka z miękkim zagłówkiem to doskonałe rozwiązanie dla miłośników czytania książek i oglądania telewizji w łóżku, który pozwala wygodnie oprzeć głowę i tułów.

Za to tapicerowany i pikowany zagłówek chroni przed chłodem i wnosi do sypialni styl pełen elegancji i wytworności.

4. Dopasuj styl łóżka do wystroju sypialni

Ściany sypialni zawsze możesz pomalować jednak pod uwagę musisz wziąć kolor i styl mebli. Jeśli reszta mebli jest w ciemnym kolorze drewna, wybierz podobne wybarwienia ramy łóżka. Nowoczesne kolory będą odpowiednie do bieli lub czerni.

Łóżka tapicerowane doskonale uzupełnią zarówno nowoczesną kompozycję w stylu Glamour, jak i aranżację w stylu retro.

5. Dopasuj rozmiar materaca

Zastanawiasz się, czy łóżko o powierzchni spania 140 x 200 cm wystarczy? Podpowiadamy jakie rozmiary łóżka będą odpowiednie dla danych osób.

  • łóżko 120 x 200 cm jest odpowiednie do komfortowego spania dla 1 osoby, choć wybierane jest też przez pary, które posiadają małą sypialnię,
  • łoże 140 x 200 cm uznawane jest za minimalną szerokość odpowiednią dla pary,
  • warto wybrać rozmiar 160 x 200 cm, jednak jeśli dysponujesz większą sypialnią,
  • łóżka 180 x 200 cm to łoża małżeńskie sporych rozmiarów. Warto wybrać ten model, gdy lubimy przestrzeń, mamy małe dzieci oraz posiadamy dużą sypialnię.

6. Wybierz łóżko z innowacyjnym rozwiązaniem

Skrzypiące łóżko podczas każdego ruchu to nie jest coś o czym każdy z nas marzy. Aby temu zapobiec warto pozbyć się starego materaca, którego sprężyny trzeszczą oraz wybrać łóżko z amortyzowanym stelażem.

Pod tym względem wyróżniają się łóżka tapicerowane Dekor, Malta, Mosse, Pama i Domi. Każde z nich wyposażone jest w stelaż, którego 34 listewki osadzone są na elementach amortyzujących, które poprawiają i wyciszają pracę materaca i łóżka. W ten sposób łóżko nie skrzypi i nie trzeszczy.

Pojemnik na pościel w łóżku

Ty lub Twój partner jest alergikiem? Ważna jest dla Ciebie czystość w każdym zakamarku sypialni? Wybierz łóżko z demontowanym dnem pojemnika na pościel. Wysuwane dno pojemnika sprawia, że łatwo odkurzysz i umyjesz podłogę pod łóżkiem. Dzięki temu pozbywasz się pożywki dla roztoczy.

Mała sypialnia to większe wyzwanie. Trzeba odpowiednio zagospodarować każdy kąt. Dlatego z pomocą przychodzą łóżka z pojemnikiem na pościel, szufladami i półkami. Dzięki nim zwiększasz powierzchnię przechowywania. Schowasz w nich kołdry, koce, poduszki, sezonowe ubrania, albo zabawki dziecka.

Łóżka sypialniane w sklepie Meble Kukułka

Szeroką ofertę łóżek do sypialni znajdziesz na stronie naszego sklepu internetowego Meble Kukułka! Sprawdź wszystkie łóżka sypialniane, w tym łóżka sypialniane tapicerowane, łóżka do sypialni drewniane, a także łóżka sypialne z pojemnikiem lub łóżka bez pojemnika do sypialni i wybierz najlepszy mebel dla siebie! Kup wysokiej jakości łóżko sypialniane z Meble Kukułka już dziś!