Co postawić na stolik kawowy?

Stolik kawowy to mebel, który coraz częściej wykorzystujemy w naszych salonach. Jego niewielkie wymiary, praktyczność i stylowy wygląd sprawiają, że doskonale odnajduje się on zarówno w przypadku dużych, jak i mniejszych powierzchni. Jak sama nazwa wskazuje, głównym przeznaczeniem stolika kawowego jest serwowanie kawy, herbaty czy różnych przekąsek kiedy odwiedzają nas goście lub podczas spędzania czasu z domownikami. Niemniej, stolik kawowy w salonie może być również elementem pięknej dekoracji i podstawą dla licznych dodatków. Jak zaaranżować stolik kawowy i co na nim postawić? Sprawdź nasze propozycje!

Sprawdź najlepsze meble w naszym sklepie meblekukulka.pl

Co na stolik kawowy – możliwe aranżacje

Stolik kawowy to mebel, który zazwyczaj służy nam do serwowania napojów czy przekąsek. Jest to również miejsce, na którym kładziemy nasz napój podczas popołudniowego relaksu w salonie. Nie są to jednak wyłącznie zastosowania stolika kawowego! Mebel ten może stanowić również znakomity element dekoracyjny, który przyciągnie uwagę oraz odmieni ogólną aranżację salonu. Poprzez odpowiednią aranżację stolika kawowego możemy osiągnąć fantastyczny efekt, który idealnie uzupełni wystrój dużego pokoju. Stolik kawowy jest miejscem, na którym między innymi świetnie będą prezentować się rodzinne pamiątki, fotografie, bukiet kwiatów, mniejsze dekoracje, a nawet stylowa lampka, która doda pomieszczeniu nieco uroku. Dodatkowo do stolika kawowego można zastosować również stylowe nakrycie. Do wnętrz w stylu retro delikatna serwetka czy inne tekstylia wkomponują się znakomicie! We wnętrzach bardziej nowoczesnych natomiast lepiej sprawdzą się modne podkładki, nie tylko materiałowe, ale również podkładki z drewna czy tworzywa.

Najpopularniejsze dodatki na stolik kawowy

Jak wspomnieliśmy, stolik kawowy to mebel do salonu, na którym możemy umieścić liczne dekoracje. Do najczęściej wybieranych dodatków na stolik kawowy należą na przykład stylowe wazony. Tego typu ozdoby mogą kojarzyć się nam z komodami, jednak stolik kawowy w salonie także stanowi dla nich odpowiednie miejsce. Wazon natomiast możemy uzupełnić świeżymi kwiatami, a nawet pozostawić puste naczynie. Zamiast wazonu, równie dobrym pomysłem jest wykorzystanie stolika kawowego jako podstawy dla roślin doniczkowych. Pięknie, zielone i niewielkie roślinki świetnie będą komponować się zarówno z nowoczesnym i klasycznym stolikiem kawowym. Innymi polecanymi dodatkami są książki, wspomniane wcześniej lampki, a także figurki.

Stylowe stoliki kawowe do salonu

Jak widzisz, stolik kawowy w salonie ma cały szereg zastosowań. Oprócz praktyczności i możliwości serwowania napojów można z powodzeniem wykorzystać jako w formie elementu dekoracyjnego. Przekonaj się sam, że stolik kawowy salonowy to znakomita opcja do każdego dużego pokoju! Sprawdź ofertę sklepu Meble Kukułka i wybierz nowoczesny, retro czy industrialny stolik kawowy,  ławę do salonu, ławę pokojową oraz inne meble do salonu już dziś!