Kategorie close
> KONTAKT Z NAMI
keyboard_arrow_down
phone 503 774 404

mail_outline sklep@meblekukulka.pl


access_time Poniedziałek – Piątek 8:00 – 16:00

Filtruj według

Szafka wisząca

Zaaranżowanie pomieszczeń, kuchni czy łazienki - szczególnie tych o niewielkim metrażu, może niejednokrotnie wydawać się trudnym zadaniem. Jednak nic bardziej mylnego. Aby zaoszczędzić cenną przestrzeń wystarczy wybrać odpowiednie szafki wiszące. Szczególnie ważne mogą okazać się szafki wiszące narożne, które są w stanie zmieścić w swoim wnętrzu naprawdę wiele rzeczy. Sprawdź pełen asortyment wiszących szafek w naszym sklepie Meble Kukułka już teraz!

Rozwiń opis

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Szafki wiszące do kuchni, pokoju i nie tylko

Dzięki postawieniu na szafki wiszące, wnętrze nie tylko stanie się estetyczne wizualnie (ze względu na różnorodne fronty i stylistykę mebli), ale będzie też bardzo funkcjonalne. Szafki wiszące pozwalają przede wszystkim na oszczędność miejsca. Sprawdza się to idealnie w przypadku niewielkich kuchni, gdzie można je powiesić nad pozostałymi meblami czy sprzętami (np. nad zmywarką). Zmieści się w nich wiele artykułów kuchennych. Często na najwyższych półkach umieszcza się przedmioty, z których korzysta się nieco rzadziej. Jednak wiszące szafki do kuchni to nie jedyne rozwiązanie, które warto wykorzystać w swoim domu. Równie godne uwagi są szafki wiszące do salonu, pokoju oraz innych pomieszczeń. Także tam pomogą one w zaoszczędzeniu miejsca, a dodatkowo zapewnią doskonały wygląd. Odkryj całą gamę wiszących szafek z naszej oferty jeszcze dziś!

Szafki narożne wiszące

Tak jak zostało już wspomniane, szczególnym rodzajem szafek wiszących są szafki wiszące narożne. Ich największą zaletą jest to, że dzięki swojej specyfice nie przytłaczają wnętrza, a jednocześnie zwiększają przestrzeń użytkową. Co więcej, można postawić albo na szafki wiszące narożne jednodrzwiowe albo na szafki wiszące narożne dwudrzwiowe. Jeszcze inną opcją jest wybór szafki narożnej wiszącej bez drzwiczek. W takim modelu półki są w pełni widoczne i można wtedy wyeksponować na nich ulubioną zastawę. Szafki wiszące mogą mieć jednakowe wymiary. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem może stać się natomiast wybór szafek wiszących o różnych głębokościach. Te płytsze montuje się nad blatem roboczym, a głębsze w pozostałych miejscach. Aby w pomieszczeniu wydobyć maksymalną ilość miejsca do przechowywania, wybrać można szafki nie z drzwiczkami, ale szafki wiszące z uchylnymi frontami. Kolejną opcją jest decyzja o wyborze szafek wiszących, które będą sięgać aż do sufitu. Pozwala to osiągnąć maksymalną ilość miejsca do przechowywania. Ma to też auty estetyczne, ponieważ wpłynie korzystnie na spójną aranżację pomieszczenia. Jeśli chodzi o to, jak zamontować szafkę wiszącą, to pierwszym krokiem jest wymierzenie otworów na wkręty. Otwory te powinny tworzyć idealnie poziomą linię. Kolejnym zadaniem jest umieszczenie w otworach wkrętów, później ewentualnie dokręcenie szyny. Powinno to zostać wykonane z odpowiednim dociskiem. Ostatnim krokiem jest powieszenie szafek wiszących: na listwach albo bezpośrednio na kołkach.

Szeroki wybór szafek wiszących

Wszystkie te zalety oraz różnorodność proponowanych przez nas szafek wiszących sprawiają, że sprawdzą się one w każdym domu czy mieszkaniu. Warto więc przejrzeć bogatą ofertę przedstawianych przez nas modeli mebli oraz typów frontów, by wybrać szafki wiszące najbardziej pasujące do Twojej kuchni, pokoju czy łazienki. Zapoznaj się ze wszystkimi produktami już teraz!